Mladí romští hudebníci mají v Brně svoje nahrávací studio

Komunitní nahrávací studio má pomoci řešit sociální znevýhodnění a vyloučení mladých Romů. Na vybudování se sami podíleli. Jeho otevření je součástí oslav Týdne romské hrdosti v Brně, který by měl přiblížit romskou kulturu veřejnosti.

Komunitní nahrávací studio v Brně
Zdroj: ČT24 Autor: ČT24

Myšlenka vybudovat nahrávací studio pro mladé hudebníky se zrodila v hlavě Gejzy Horvátha, který své znalosti pomáhá předávat těm mladším v organizaci IQ Roma servis. Vytvořit v prostorách bývalé herny nahrávací studio trvalo padesáti dobrovolníkům více než rok.
Prostory má organizace v pronájmu od Městské části Brno-střed za symbolickou jednu korunu. Vybavení zapůjčila Masarykova univerzita. 

Jednou z dobrovolnic, kteří pomáhali vybudovat studio, byla i Klaudie Cimbálníková. „Jsem hrozně ráda, že se to studio otevírá, protože si myslím, že to dá hodně lidem, především mladým nadaným muzikantům, kteří chtějí rozvíjet svůj talent,“ říká Klaudie.

Video První zkouška v nahrávacím studiu byla úspěšná
video

První zkouška v nahrávacím studiu byla úspěšná

 

Komunitní nahrávací studio je dlouhodobým projektem, setkávat by se tam měli všichni mladí lidé ať už z romské minority, nebo většinové společnosti. Amaro records se stane zázemím pro hudební zkoušky, nahrávání skladeb, ale přivítá také hudební kroužek pro nejmenší.