Řidiče kamionu, který na D5 smetl auto plné lidí, policie obvinila

Policie obvinila z usmrcení z nedbalosti jednatřicetiletého řidiče rumunského kamionu, který v úterý na dálničním obchvatu D5 u Plzně narazil do rumunského osobního auta. Ve voze na místě zemřeli čtyři muži, další tří utrpěli těžká zranění, řekla policejní mluvčí Jana Tomková. Řidiči kamionu hrozí až šestileté vězení. Policisté nyní zvažují, zda budou po státním zástupci chtít, aby podal návrh na vazbu.

Podle dosavadního zjištění kriminalistů rumunský osobní vůz Volkswagen Sharan se sedmi lidmi s největší pravděpodobností na dálnici stál. Kamion do něj narazil zezadu. V osobním voze zemřeli na místě čtyři spolujezdci, muži ve věku 55, 49, 42 a 51 let. Devětačtyřicetiletý řidič a další dva spolucestující utrpěli těžká zranění. Tři zranění muži jsou stále v plzeňské fakultní nemocnici a jejich stav je nadále vážný, řekla mluvčí nemocnice Gabriela Levorová. Řidič nákladního vozidla MAN s návěsem se při nehodě nezranil.

Zatím nejtragičtější nehoda letošního roku na českých silnicích se stala v úterý před devátou hodinou na 80. kilometru dálnice D5 ve směru na Rozvadov u sjezdu na Litice a Klatovy, dva kilometry za tunelem Valík.

Přesné příčiny nehody budou s policisty určovat přivolaní znalci. Červený Volkswagen Sharan skončil po nehodě zcela zdemolovaný. Byl zhruba 20 metrů před kamionem přímo u sjezdu, který se v místě odpojuje souběžně s dálnicí. Kamion MAN s rumunskou značkou měl promáčknutou přední masku a rozbité čelní sklo.