Kamion narazil na D5 do auta, čtyři lidé zemřeli. Tři jsou ve vážném stavu

Čtyři lidé zahynuli při nehodě rumunského kamionu a rumunské malé osobní dodávky na dálničním obchvatu Plzně ve směru na Rozvadov. Další tři cestující jsou podle záchranářů velmi vážně zraněni. Letos zatím nejtragičtější nehoda na českých silnicích se stala před devátou dopolední na 80. kilometru dálnice D5 u sjezdu na Litice a Klatovy, dva kilometry za tunelem Valík. 

Video Zprávy v 16
video

Čtyři mrtví na D5

  • Doprava na dálnici ve směru Rozvadov byla v místě nehody uzavřena, policie ji vedla po souběžné komunikaci. Kolem třetí hodiny odpoledne se provoz na dálnici plně obnovil a v místě se už jezdí bez kolon. 

Kamion narazil zezadu do osobního auta jedoucího před ním a odhodil ho na svodidla. Červený Volkswagen Sharan skončil po nehodě zcela zdemolovaný. Byl zhruba 20 metrů před kamionem přímo u sjezdu, který se v místě odpojuje souběžně s dálnicí. Kamion MAN s rumunskou značkou měl promáčknutou přední masku a rozbité čelní sklo. Přesný scénář nehody ale určí teprve odborné posudky.

Viníkovi hrozí až desetiletý trest 

Záchranáři zatím na místě potvrdili čtyři mrtvé, s největší pravděpodobností šlo o muže. Tři zranění, nejspíš rovněž muži, jsou ve velmi vážném stavu. Do plzeňské fakultní nemocnice dva z nich transportoval vrtulník a jednoho sanitka. „Jejich stav se dá kvalifikovat jako vážný,“ uvedla mluvčí nemocnice.

Osmačtyřicetiletý rumunský řidič kamionu neutrpěl při nehodě žádné zranění. Policie ho ale zadržela s tím, že proti němu zahájí trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti. Dechová zkouška na alkohol dopadla negativně. Při větším počtu usmrcených hrozí podle zákona viníkovi až desetileté vězení.