ČT24

ČT24
čtvrtek 30. července 2015 Bořivoj

Karviná má nové golfové hřiště

Velikost textu:

Karviná – Jedním z nejdelších golfových hřišť v Evropě se od tohoto týdne mohou pyšnit v Karviné. Na území poškozeném těžbou ho vybudovala společnost OKD, stálo 200 milionů korun.

Golfové hřiště v Karviné
Golfové hřiště v Karviné

Zatímco ve středních Čechách se golfisté mohou kochat výhledem na Karlštejn, při čtyřkilometrové procházce po devítijamkovém hřišti v Karviné na Lipinách je budou střežit majestátné těžní věže Dolů Karviná a Darkov. Ještě před pěti lety pokrývaly Lipiny kameny a navezená suť. Měsíční krajinu nahradila zelená tráva a písečné bankry. Na novém golfovém hřišti si bude moct zahrát téměř kdokoliv.

"Máme k dispozici dvě golfová hřiště, jedno je mistrovské hřiště pro zkušené golfisty, druhé hřiště bude plně přístupné veřejnosti," prozradil vedoucí golfového hřiště Pavel Malina. V kraji tak bude fungovat už osmé hřiště, region se tak pomalu začíná stávat rájem golfistů. Přitom v posledních letech mají hřiště v republice problémy – kvůli krizi klesá počet hráčů, a tak i zisky. Toho se v Karviné nebojí kvůli nízkým cenám. Navíc má areál jednu specialitu, hřiště leží na poddolovaném území.

přehrát video
Reportáž Radka Wiglasze

Proměny by se časem mohla dočkat i kaliště a haldy s hlušinou za areálem hřiště. "Směrem k dolu Darkov je plocha, která bude sloužit k rozšíření hřiště o dalších devět jamek," informoval Radim Tabášek z OKD. Ozelenění by se v horizontu desíti let mohla dočkat měsíční krajina v Karviné-Loukách.

Kontakt na autora reportáže: radek.wiglasz@ceskatelevize.cz
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.