ČT24

ČT24
úterý 28. července 2015 Viktor

Vysočinu brzdí opravy mostů a přivaděče

Velikost textu:
aktualizováno 16. 4. 2012 18:04

Jihlava – Doprava v kraji Vysočina prochází největšími dopravními omezeními v historii. Zřejmě nejhorší situace zavládla v Havlíčkově Brodě, kde začala oprava mostu v centru města, a komplikace přináší i situace na přivaděči k dálnici D1 od Pelhřimova. Dnes navíc začala i oprava dálničního mostu u Velkého Meziříčí.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Na nejvyšší mostní konstrukci u Velkého Meziříčí se předělává most i povrch dálnice. Práce započaly i přes hustý déšť, potrvají až do prázdnin. Z původních čtyř jízdních a dvou odstavných pruhů budou nyní řidiči jezdit několik měsíců jen ve třech pruzích, a zda se pojede ve dvou pruzích směrem na Brno, nebo opačně, rozhodne aktuální intenzita dopravy. Řidiči by z dálnice neměli sjíždět, a to ani v případě kolon, mohly by totiž ucpat Velké Meziříčí. Kamiony to budou mít od zítřka úplně zakázané, policisté situaci budou hlídat.

Další omezení přinesla oprava přivaděče k dálnici D1 od Pelhřimova. Na sedmém kilometru úseku se rozšiřuje silnice, opravují mosty. Provoz řídí semafory a jezdí se kyvadlově. Kolony se tvoří celý den.

přehrát video
Vstup Michala Šebely a reportáž Blanky Poulové

Omezení třetí pak znamená uzavírka mostu přes Sázavu v Havlíčkově Brodě. Smůlu mají ode dneška řidiči a od května i chodci. Most je v havarijním stavu. "Očekáváme, že obyvatelé budou rozhořčeni a rozladěni a ten blesk na naše hlavy sjede. Ale nedá se nic dělat, musíme to opravit," konstatoval havlíčkobrodský místostarosta Libor Honzárek (TOP 09).

Dopravní omezení
Dopravní omezení
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.