ČT24

ČT24
pátek 31. července 2015 Ignác

Karlínští si nepřejí administrativní monument

Velikost textu:
aktualizováno 20. 3. 2012 18:12

Praha - Na úpatí Vítkova zřejmě vyroste nová administrativní budova. Investor, kterým je společnost Balabenka s. r. o., už dříve získal povolení na jinou budovu na stejném místě, nyní žádá o změnu územního rozhodnutí. S výstavbou nesouhlasí část obyvatel Karlína, Marie Foltýnová ze sdružení Karlín sobě označila projekt za předimenzovaný, nerespektující historickou zástavbu. Odpůrci stavby, mezi kterými byla i zpěvačka Bára Basiková, dnes podali na úřad Prahy 8 své připomínky, stavební úřad se jimi bude zabývat.

Vizualizace administrativního centra v karlíně
Vizualizace administrativního centra v karlíně

Nová budova by měla vyrůst u Lyčkova náměstí mezi ulicemi Pernerova a Korybutova. Bude mít dvě podzemní a šest nadzemních podlaží. Budovu by měly tvořit čtyři objekty s oválným půdorysem, které propojí skleněný plášť. Investor v místě původně plánoval budovu, v níž by byly kanceláře a byty. Nyní plán změnil a chce převážně administrativní objekt, v přízemí bude restaurace a kantýna pro zaměstnance a prostory pro několik obchodů.

Vizualizace administrativního centra
Vizualizace administrativního centra

Zástupci investora dnes projekt představili veřejnosti. Na jednání na úřadu Prahy 8 řekli, že nová budova má být nižší než ta, na kterou má investor stavební povolení. Podle nich je záměr v této lokalitě přijatelný, upozorňovali na to, že s ním souhlasil i památkový odbor pražského magistrátu. Se záměrem souhlasí také městská část. "Doplnění bytové výstavby administrativou může být přínosem. Lokalita přes den ožije," řekla novinářům mluvčí Prahy 8 Helena Šmídová.

přehrát video
Reportáž Luďka Jíry
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.