Jmenovec mu ukradl identitu a objednal zboží za desetitisíce
Pardubice – Martin Škoda z Pardubic žije neustále ve strachu, že mu na dveře zaklepe exekutor. Sám nic nedluží, stal se ale obětí neobvyklého podvodu. Jmenovec mu ukradl identitu a pořizoval si na jeho jméno různé zboží a služby, které potom neplatil. Policie už podvodníka dopadla. Hrozí mu dva roky vězení.
Vše začalo upomínkami, které panu Škodovi začal posílat jeho mobilní operátor. Požadoval po něm zaplacení služeb, které si ale nikdy neobjednal. Ukázalo se, že pan Škoda má v Pardubicích jmenovce, kterého ale nikdy neviděl. "Muž si takto objednal zejména dotované telefony, ke kterým si pořídil i tarify, a také mobilní internet," potvrdil ČT mluvčí pardubické policie Ján Bocán.
Další firma chce po panu Škodovi 60 tisíc korun
Operátor požadoval zaplacení služeb po oběti podvodu. Dluh se vyšplhal až na dvacet tisíc korun a panu Škodovi dokonce hrozila exekuce. "V tomto případě se jednalo o komplikovaný podvod spočívající ve shodě jmen, tedy o podvod nejen na panu Škodovi, ale i na naší společnosti. Dluh pana Škody je nyní samozřejmě smazán," uvedla mluvčí společnosti Vodafone Alžběta Houzarová.
Martin Škoda: "Žijete neustále ve strachu, kdy vám přijde další dopis, další složenka, nebo čekáte, kdy vám na dveře zaťuká exekutor."
Mobilní operátor ale nebyl jediný, u koho si podvodník něco objednal. Výrobce nealkoholických nápojů například po panu Škodovi požaduje 60 tisíc korun. Policie už muže chytila a obvinila. Vyšetřovatelé nyní hledají další podvedené firmy.
Hlavní zprávy
-
VideoVysvětlení už chce i Nečas a akreditační komise. Studenti chystají protest aktualizováno před 2 hodinami Praha - Premiér Petr Nečas vyzval prezidenta Miloše Zemana, aby zveřejnil důvody, kvůli kterým nechce jmenovat literárního historika Martina C. Putnu profesorem. Kvůli nejasnostem se na ... -
VideoSoukromý vs. státní vrtulník: Podle armády jsou náklady srovnatelné vydáno před 1 hodinou Praha – Ministerstvo obrany vůbec poprvé vyčíslilo celkové náklady na provoz armádních záchranářských vrtulníků. Údaje jsou překvapivé – výdaje armády jsou srovnatelné s ... -
VideoSpeciální žalobci by měli proti korupci bojovat od roku 2015 vydáno před 2 hodinami Praha - Česko bude mít specializované specializovaný útvar pro vyšetřování korupce. Počítá s ním nový zákon o státním zastupitelství. Původně měl fungovat už od letošního ... -
VideoNa klenoty se přišlo podívat přes 30 tisíc lidí aktualizováno před 1 hodinou Praha – Ve Vladislavském sále Pražského hradu skončila výstava korunovačních klenotů. Celkem se na ně přišlo podívat víc než 30 tisíc lidí. Klenoty se vystavují jen při ...
Další v rubrice
-
před 26 minutami Bouřky ochromily železnici, na tratích leží stromy, jedna je podmáčená
-
Videopřed 1 hodinou Po stopách ostravských kolonií
-
před 2 hodinami U nebezpečných pádů v severních Čechách zasahovaly vrtulníky
-
Video19. 5. 2013 16:48 Na polích Hané vládne řepka
Nejčtenější v rubrice
- 17. 5. 2013 15:30 Zeman k valorizaci penzí: Důchodci by měli dostávat pevné částky, ne procenta
- 17. 5. 2013 09:00 V Děčíně hořel sklad s nábytkem
- 17. 5. 2013 19:19 Náchodská minerálka je zdarma, lidé stojí dlouhé fronty
- 18. 5. 2013 21:33 Papež nepřijede, východní patriarcha ano – Bartoloměj zamíří do Mikulčic
- 17. 5. 2013 11:26 Gumball 3000: Nelegální závod luxusních aut míří na české silnice
- 17. 5. 2013 15:30 Ostrov Arktidy uprostřed Evropy: KRNAP slaví padesát let








