Těžba ve Vodňanech se zatím rozšiřovat nebude
Vodňany – Vodňanská radnice zablokovala další rozšiřování těžby štěrkopísku v blízkosti města navzdory tomu, že kraj s určitými podmínkami souhlasil. Město se postavilo za lidi, které trápil hluk a prach. Těžaři se teď cítí radními podvedeni a chtějí se soudit. Tvrdí, že nikde jinde takové problémy kvůli své těžbě nemají.
Těžaři dolují štěrkopísek mezi Čavyní a Číčenicemi na zhruba 47 hektarech, i v zimě tady pracují velké bagry. Práce jsou ale písečným zrnem v očích některých místních. Podle starostky Číčenic Renaty Regálové jim nejvíce vadí hluk a prašnost. Do plánů těžařů zasáhla vodňanská radnice. Po pěti letech otočila, projekt už nehájí a naopak ho blokuje.
Starosta Vodňan Viktor Blaščák (Vodňany pro změnu) informoval, že záměr těžařů není v souladu s územně-plánovací dokumentací. "Je to v rozporu se smlouvou o spolupráci, která byla uzavřena s minulým zastupitelstvem," nechal se slyšet zástupce těžební společnosti Miroslav Mužík.
Jenže kraj rozšíření podpořil. Těžaři ale musí splnit padesát podmínek – například se zavázali, že budou kvůli chráněným živočichům postupovat opatrně. Postoj kraje vyvolal ve Vodňanech bouři nevole. Těžební společnost vyzvala radnici, aby začala plnit, k čemu se před lety zavázala. Firma stále čeká na změnu územního plánu, aby mohla hloubit i na dalších 35 hektarech.
Vodňany na těžbě štěrkopísku vydělali sedm milionů korun. Letos dostanou další milion. Bitva o štěrkopísek se zterénu přesune do soudních budov. Těžaři už oslovili právníky, chtějí žalovat radnici.
Hlavní zprávy
-
VideoSenátoři připravili zákon o zákazu těžby břidlicových plynů aktualizováno před 59 minutami Praha – Senátoři ODS a ČSSD připravili zákon týkající se zákazu těžby břidlicových plynů metodou hydraulického štěpení. Podle senátorů se totiž jedná o jednodušší cestu ... -
BP couvá z projektu Nabucco, celý se asi omezí aktualizováno před 17 minutami Londýn - Definitivní konec zřejmě postihne původní plán výstavby plynovodu Nabucco, který měl přivádět zemní plyn z oblastí Střední Asie do západní Evropy. Britská energetická ... -
VideoLesní požár u Bzence je mimo kontrolu aktualizováno před 14 minutami Bzenec – Na mohutnosti stále nabývá požár v oblasti tzv. Moravské Sahary na Hodonínsku – i 22 hodin po svém vzniku. Hasiči, kterých jsou v hořících lesích stovky, boj s živlem ... -
VideoSrazila se drezína s autobusem, zraněno je až 20 lidí aktualizováno před 3 minutami Třešť (Jihlavsko) – Na přejezdu v Třešti na Jihlavsku narazila drezína do linkového autobusu. Při srážce bylo zraněno nejméně jedenáct, spíše však dvacet lidí, jeden z nich ...
Další v rubrice
-
před 47 minutami Nad J. Hradcem krouží kluzáky, mají národní slet
-
před 1 hodinou Tramvaje na Borská Pole nepojedou, Plzeň pošle peníze jinam
-
Videopřed 1 hodinou V Pardubicích ubývá rodinných center, ačkoliv zájem rodičů roste
-
před 1 hodinou Antonov už na čáslavském letišti neleží, gripeny mohou do vzduchu
Nejčtenější v rubrice
- 23. 5. 2012 19:10 U Čáslavi havarovalo ruské letadlo, nefungoval mu podvozek
- 25. 5. 2012 14:30 Lesní požár u Bzence je mimo kontrolu
- 24. 5. 2012 20:40 Rusové v Čáslavi vyšetřují nehodu svého letadla
- 23. 5. 2012 20:10 ROP Severozápad ovládá korupce, tvrdí opoziční politik
- 23. 5. 2012 08:43 Nové vlaky na Vysočinu přijedou později, než se čekalo
- 23. 5. 2012 18:43 Rath měl jako hejtman velké oči, oprava Buštěhradu zas krátké nohy

