Fanoušci metalu pochodovali za festival v oblíbeném amfiteátru

Plzeň - Na 500 příznivců metalové muziky dnes pochodovalo Plzní kvůli přesunutí jejich oblíbeného festivalu z amfiteátru na Lochotíně. Areál v současnosti prochází rekonstrukcí, kterou z větší části zaplatí Evropská unie. Právě ta si ale klade přísné podmínky a v příštích letech chce dát v amfiteátru prostor hlavně regionálním umělcům. Fanoušci festivalu proti tomu protestují.

Právě lochotínský amfiteátr je pro příznivce tvrdé muziky pevně spjat s každoročním mezinárodním festivalem. Že by se měl nyní přesunout na druhý konec města, je pro mnohé fanoušky nemyslitelné. Pochod asi pěti stovek lidí se proto během soboty vydal za dohledu policie směrem do centra.

Kolem 14:00 skupina fanoušků dorazila na centrální plzeňské náměstí. Organizátoři pochodu zde představili petici za zachování velkých hudebních akcí na Lochotíně. Shromáždili celkem 1 300 podpisů.

Město situaci řeší – při rekonstrukci Lochotína za 35 milionů korun by se ale bez evropských peněz neobešlo. Dotace je přitom podmíněna tím, že pět let bude prostor sloužit jen regionálním umělcům. „Rozhodli se pro tento typ, proto dostali 85 procent dotace,“ zmínil předseda regionální rady ROP Jihozápad Ivo Grüner.

Radnice chce proto nyní požádat o výjimku a příští týden kvůli tomu pojede do Bruselu. Samotná rekonstrukce má být dokončena v květnu. Opravený prostor má pojmout zhruba šestnáct tisíc návštěvníků.

Video Metalisté nesouhlasí s přesunem plzeňského festivalu
video

Metalisté nesouhlasí s přesunem plzeňského festivalu