Seznámili se v autobuse, svoji jsou už 65 let

Brno – Průměrné české manželství vydrží 13 let a rozvodem končí každé druhé. Naopak manželé Sázavští z Brna svůj slib v dobrém i ve zlém stále drží a průměr překonali už pětkrát. Nedávno oslavili kamennou svatbu, tedy 65 let společného života. A při té příležitosti si svůj slib věčné lásky zopakovali.

Hezké šaty, kytice, svatební hosté. Jen nevěsta Eva Sázavská je o 65 let starší, než když si svého muže brala poprvé. Jana Sázavského potkala před téměř 70 lety. Líbil se jí už dlouho. „Sledovala mě, vybrala si mě a dotáhla to do konce,“ vzpomíná Jan Sázavský. Do svých třiceti let se prý o vztahy nezajímal, žil s matkou, která se o něj starala. Své budoucí manželky si všiml až při cestě autobusem na lyžařský kurz. „Vsadil se tenkrát s kamarádem o litr vína, že se mnou půjde na rande. To mě urazilo a odmítla jsem ho,“ pousmála se Eva Sázavská.

Video Bez komentáře: Kamenná svatba manželů Sázavských
video

Bez komentáře: Kamenná svatba manželů Sázavských

I když pan Jan napoprvé dostal košem, později se potkali v divadle. Po představení se dali do řeči v tramvaji. „Zjistili jsme, že máme mnoho společného a začali jsme spolu chodit,“ řekla. Dva roky poté – 4. února 1950 – si dvojice řekla své ano. Jí bylo 22 a jemu 30 let.

Následovaly děti a 65 let společného života. „Říká se v dobách dobrých i zlých. Ale když si vyberu jen dobré a ty zlé nechci akceptovat, tak to není správné,“ myslí si Jan Sázavský. Manželé spolu nikdy velké spory neměli. „Nestalo se, že bychom se na něčem neshodli, měli jsme a máme dobrý vztah,“ komentovala soužití Eva Sázavská.

Aby oslavili své výročí a ukázali, že stará láska nerezaví, zopakovali si Eva a Jan Sázavští přesně po 65 letech manželský slib. A to ve vší parádě včetně obřadu na radnici.