Liberec má problém s bývalým pečovatelským domem

Liberec - Bývalý dům s pečovatelskou službou v Liberci je prázdný a láká nejrůznější skupiny lidí. Zpráva se velmi rychle rozšířila mezi bezdomovci a ti se několikrát snažili do objektu dostat. Městská policie proto v okolí několikrát denně hlídkuje. Radnice se dům snaží urychleně prodat, jenže obyvatelé z okolí se bojí, aby se objekt nedostal do rukou spekulantů.

Mluvčí Městské policie Liberec Daniela Bušková potvrdila, že do objektu se snažila dostat skupinka bezdomovců. 64 bytů zeje prázdnotou. Jen v přízemí funguje lékařská ordinace praktické lékařky Evy Jonášové. Radnice chce objekt prodat. Malé, jednopokojové byty se dají využít například jako levná ubytovna. Žádné problémové nájemníky ale v klidné čtvrti místní nechtějí.

Radnice už upustila od prodeje jednotlivých bytů v dražbě. Dům se bude prodávat jako celek ve výběrovém řízení. Město tak získá čas, aby případného zájemce prověřilo. Dům se ale nezabydlí dřív než na sklonku roku. Náměstek primátora Liberce František Hruša (ČSSD) říká, že situace se musí vyřešit nejpozději do zimy. Město chce dům prodat zhruba za 30 milionů korun. Pokud však nebudou zájemci, půjde s cenou dolů.