Žatec je stále bez starosty

Ústí nad Labem - Žatec zůstává i po ustavujícím zasedání zastupitelstva bez nového vedení. Staronové koalici ODS a ČSSD s podporou komunistů chyběl jeden zastupitel. Ten se omluvil kvůli náhlé indispozici. Město tak do dalšího zasedání bude řídit staré vedení. Kandidát na starostu nicméně věří, že se najde rozumný kompromis a další volba již bude úspěšná.

Volby v Žatci vyhrála sociální demokracie, ale její lídr, dosavadní místostarosta Aleš Kassal, do křesla starosty neusedne. Alespoň prozatím. Na ustavujícím jednání zastupitelstva mu chyběl jediný hlas. Pro jeho zvolení hlasovalo třináct lidí z ČSSD, ODS, komunisté a jeden nezávislý kandidát. „Existuje tady určitý mix nějaké osobní ješitnosti, osobních ambicí, osobní statečnosti nebo nestatečnosti. A to všechno dává dohromady to, co se dneska zrodilo, respektive nezrodilo,“ komentuje situaci kandidát na starostu Aleš Kassal. 

Podporu nezískal ani lídr komunistů Karel Krčmárik. Žatec tak zůstává bez nového vedení. Radnici bude dál řídit to staré. A strany tak čeká další kolo vyjednávání. „Já jsem byl do dnešního dne optimista a jsem jím i nadále. Doufám, že to všichni uděláme, že se konečně nějak shodneme,“ říká Aleš Kassal. 

Strany mají na vyjednávání víc než týden. Druhý pokus o zvolení nového vedení radnice by měl proběhnout příští pátek.

/*json*/{"map":{"lat":50.317379,"lng":13.53785,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.317379,"lng":13.53785,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/