Kvůli popadaným stromům zůstalo 16 tisíc lidí na Karlovarsku bez proudu

Karlovy Vary - Těžký mokrý sníh způsobil velké starosti lidem na Karlovarsku. Do elektrického vedení totiž popadaly stromy, bez proudu tak zůstalo 16 tisíc lidí. Nejhorší situace byla na Toužimsku a v okolí Horního Slavkova, na některých místech zůstali lidé bez elektřiny přes deset hodin. Podle mluvčího energetiků se navíc nepříjemná situace může v dalších dnech opakovat, pokud sněhem obalené stromy začne lámat silný vítr.

Největší problémy měli lidé na menších vesnicích. Elektřinu totiž potřebují i ti, kteří jinak topí uhlím nebo plynem, protože elektřina pohání čerpadla, která pak rozvádí teplou vodu do radiátorů. Pokud se navíc čerpadlo zastaví, tak může topení explodovat. Při dnešních nízkých teplotách domy rychle vychládaly. 

Energetici se podle svých slov snažili poruchy odstranit co nejrychleji, práci jim ale komplikovaly polámané stromy a namrzlé silnice. Hledání poškozených míst na vedení se tak protáhlo. Nejtěžší práci měli opraváři mezi Bečovem a Horním Slavkovem, hodinu se tam totiž dostávali pomocí traktoru.