Z pěti trestných činů obvinili novojičínští policisté skupinu zlodějů

Novojičínsko – Pět mužů od začátku roku v Kopřivnici vykrádalo rodinné domy, restaurace, obchody a auta. Dva z nich čekají na soud ve vazbě, zbylé tři vyšetřují policisté na svobodě. Brali vše, co jim přišlo pod ruku. Jeden z nich je zkušený kriminálník. Když ho naposledy propustili z vězení, téměř okamžitě se spojil s kamarády z Kopřivnice a začali krást.

Vyšetřovatel PČR Nový Jičín Michal Žárský informoval, že zloději si vytipovávali rodinné domy, z nichž kradli například topná tělesa, okna i kotle. Mluvčí PČR Nový Jičín Petr Gřes doplnil, že celková škoda přesáhla jeden a půl milionu korun.

Kromě rozestavěných rodinných domů se zaměřovali na vykrádání aut – vytrhávali například sedadla a palubní desky. Z ukradených součástek si stavěli vlastní auta. „Za provedené trestné činy jim hrozí trest odnětí svobody až na osm let,“ sdělil Petr Gřes.

Zlodějský gang zatkli policisté po tři čtvrtě roku vyšetřování. Gang kradl nejméně čtrnáctkrát. Vyšetřovatel PČR Nový Jičín Michal Žárský dodal, že u jednoho z pachatelů byl navíc objeven pervitin. Policisté nyní zjišťují, komu zloději kradené věci prodávali. Další zatýkání proto na sebe nedá dlouho čekat.