Lvíčata, velbloudi a zebry si zvykají na sníh v táborském zooparku

Tábor – Táborský Zoopark Větrovy přijal za své nové obyvatele zvířata opravdu exotická, patří k nim lvíčata, dikobraz, velbloud nebo zebra. Sníh a mrazivé počasí jsou pro ně naprostou novinkou. Česká zima není přirozená ani pro karakala Mikeše, ten ale bydlí v Táboře už třetím rokem, a tak už si zvykl.

Lvíče Elza pořádnou českou zimu ještě nezažila a stejně jako její mladší bratr Simba z ní není dvakrát nadšena. „Strašně ho to studilo do tlapek, takže když Simba našlápl, sedl si a strašně žalostně mňoukal, dokud jsem pro něj nepřišla a nepřenesla ho,“ popisuje přivykání zvěře chovatelka Lenka Hrubá. Přesto se podle ředitele zooparku Libora Hrubého lvíčata ze všech exotických přírůstků vyrovnala se sněhem nejlépe. „Oni si v tom sněhu hrajou a v podstatě jim to nevadí,“ dodává ředitel.

První zimu letos v Táboře zažívá i mládě velblouda Toudy. Ani jeho společníkům lamám a pštrosům ladovská zima očividně nevadí. Po třech letech už se úplně přizpůsobil i karakal Mikeš. „Víc nabral na zimu a zhoustla mu srst,“ dodává majitel zooparku. Sníh ve výběhu ani šestistupňový mráz pro něj není žádný problém, venku je celý den. Úplně nejspokojenější je jak domácí. Protože volně žije v Tibetu, pobyt v Čechách je pro něj v podstatě dovolená v tropech.

Zebra
Zebra
Více fotek
  • Zebra autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2176/217562.jpg
  • Karakal autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2176/217564.jpg