Mariánské Lázně bojují se sněhem

Mariánské Lázně – Přívaly sněhu zvládají některá výše položená města v Karlovarském kraji jen velmi obtížně. V ulicích je ho už tolik, že komplikuje život nejen řidičům, ale i chodcům. Krizovou situaci řeší například Mariánské Lázně. Množství sněhu v ulicích města komplikuje průjezd aut, zejména pak hasičů a záchranářů.

Řidiči v Mariánských Lázních s obtížemi parkují a problémy mají i chodci. Technické služby města musely narychlo najmout soukromé firmy, které začaly sníh odvážet na skládku. Radnice kvůli krizové situaci vyhlásila kalamitní stav, aby mohla co nejrychleji uvolnit peníze. Náklady na odvoz sněhu odhaduje na stovky tisíc korun.

„Z ekonomických důvodů neprobíhá údržba v takovém rozsahu jako v loňském roce. Byla vytipována tři místa v lázeňské části a čtyři ve zbytku města,“ uvedl jednatel Technického a dopravního servisu Daniel Javůrek. Miroslav Černý ze správy komunikací města dodal, že od půlky listopadu do dnešního dne stála údržba milion sedm set tisíc korun.

Radnice už musela zastavit údržbu řady lázeňských cest a parků. Návštěvníci tak mají například i omezený přístup na kolonádu. Město proto vyzvalo i hoteliéry a majitele domů, aby s úklidem chodníků a soukromých pozemků pomohli. Podobná situace je i v dalších městech v Karlovarském kraji. Zejména menší obce pak na údržbu chodníků nemají techniku ani prostředky.