Týden sportu zdarma dává dětem Praha

Praha – Zadarmo si zaplavat, zacvičit nebo zabruslit mohou děti i dospělí, kteří jsou o zimních prázdninách v Praze. Magistrát letos už potřetí uspořádal mezi vánočními svátky akci Týden sportu zdarma, která platí ve 33 zařízeních po celé metropoli. Spoustu zábavy bez front a rezervací si lze díky ideálním sněhovým podmínkám užívat také venku. Petřínský kopec teď patří sáňkařům a snowboardistům.

Shodit přebytečná kila v posilovně, protáhnout si tělo v bazénu nebo se třeba naučit lézt na horolezeckou stěnu nabízí Pražanům v týdnu od 25. do 31. prosince celkem 33 sportovišť, a to zadarmo. Přitom ne všechna zřizuje hlavní město. Náměstek pražského primátora Antonín Weinert (ČSSD) vysvětlil, že jde v podstatě o protislužbu za poskytnutí grantů.

Každý den se na webových stránkách prahasportovní.cz střídají sportoviště, která se rozhodla dát dětem i jejich rodičům vánoční dárek ve formě bezplatného vstupu. Magistrát odhaduje, že akci využije až 20 tisíc lidí. O některé sporty, jako například florbal, squash, beachvolejbal nebo horolezeckou stěnu, je takový zájem, že je nutné si halu či instruktora dopředu zarezervovat.