Centrální služebna v Plzni končí

Plzeň - Obvodní policejní služebny v Plzni budou od ledna znovu fungovat non-stop. Půlroční zkušební provoz, kdy v noci fungovala jen jedna centrální služebna, se neosvědčil. Lidé nebyli spokojeni. Podle jejich názoru, který vyjádřili i v anketě, více služeben zajišťuje, že jsou policisté lidem mnohem blíž.

Všech sedm obvodních oddělení police v Plzni najíždí od prvního ledna znovu na nepřetržitý provoz. Experiment s jedinou, tzv. centrální služebnou rychle končí. „Vyhodnocení ankety, kterou jsme udělali, ukázalo, že Plzeňané s tímto systémem spokojeni nejsou,“ přiznává policejní mluvčí plzeňské policie Simona Čejková. „Policejní služebny se opět pro veřejnost otevřou o víkendech, státních svátcích a v nočních hodinách od 1. ledna 2011,“ dodává její kolegyně Martina Korandová.

Na každé služebně bude opět stálá služba, která bude přijímat a zpracovávat oznámení. Policie se v anketě ptala obyvatel, jestli jsou s jednou centrální služebnou spokojeni, konkrétní důvod ale nezjišťovala. „Určitě bude lépe, když budou služebny na každém obvodě, než jedna centrální. Protože kriminalita stále stoupá, tak je řešení více služeben lepší. Policisté budou blíže lidem,“ upozorňují oslovení obyvatelé Plzně. 

Policie tvrdí, že opětovné zavedení non-stop služeb na obvodních odděleních víc policistů nezaměstná. „Zrušení centrálního pracoviště nebude mít vliv na změnu počtu policistů ve výkonu,“ ujišťuje Simona Čejková. 

Plzeňská policie se snažila zřídit systém, který už několik let úspěšně funguje v Brně. V Plzni se však centrální služebna neujala.