Otužilci skotačili u Karlova mostu

Praha – Vyznavači otužování se dnes krátce po poledni ponořili za přítomnosti pobavených a občas nevěřícných pohledů diváků do Vltavy pod Karlovým mostem. Devět plavců, včetně jedné ženy, si zaplavalo na dvousetmetrovém úseku tříkrálově chladné vody. Akce organizovaná Muzeem Karlova mostu a Českou otužileckou unií chce přispět k obnovení tradice plavání ve Vltavě na dnešní svátek.

„Počasí je přiměřené tomuto ročnímu období,“ zhodnotil krátce před startem povětrnostní podmínky předseda České otužilecké unie Vladimír Komárek a posteskl si, že není více sněhu, aby vše vypadalo stylověji. Voda ve Vltavě měla přitom jen dva stupně a teplota vzduchu se dnes pohybovala kolem tří stupňů pod bodem mrazu.

Třiašedesátiletý Vladimír Kolář:

„Příjemný zážitek… Teď už se těším, až se utřu ručníkem do sucha a dáme si čajíček.“

Otužilce prý přilákala i možnost zaplavat si v jedinečném prostředí u Karlova mostu. „Zároveň chceme upozornit i na zachovalé zbytky Juditina mostu, o jejichž existenci jen málokdo z Pražanů ví,“ uvedl Komárek. Středověká stavba z 12. století pojmenovaná po manželce jednoho z českých králů byla předchůdcem Karlova mostu.