Šampion šampionů přijde z pražského hotelu

Praha – O titul Šampion šampionů 2010 se ucházejí psi v pražském TOP hotelu, vítěze psí soutěže krásy pořádá Českomoravská kynologická unie. Do soutěže se mohou hlásit účastníci, kteří již mají některý z titulů šampiona, titul mu musí být přiznán do dne podání přihlášky. Soutěž je otevřena pro všechny jedince zapsané v plemenných knihách, soutěží mezi sebou psi i feny a do druhého kola postupuje nejlepší z nich. Všechna zúčastněná zvířata musí být klinicky zdravá, psi, kteří neprošli veterinární přejímkou, se nesmí soutěže zúčastnit.

Afghánský chrt, francouzský lovecký honič porcelaine nebo náš národní český fousek a přes 200 dalších ze 114 psích plemen soutěží, kdo se stane Šampionem šampionů 2010. „Je to prestižní titul. Mít Šampiona šampionů, o tom se většině chovatelů jen zdá a většina z nás se k tomu nikdy nedopídí,“ uvedla mluvčí Českomoravské kynologické unie Vladimíra Tichá. Šampionát je také přehlídkou psů, kteří zatím na seznamu uznaných plemen nejsou. Jedním z nich je i pražský krysařík. „Vyniká neutuchajícím temperamentem, je milý, přátelský a hlavně malinký,“ prohlásila předsedkyně Klubu přátel psů pražských krysaříků Kateřina Beranová.

Během odpoledne procházejí kandidáti třemi koly, desetičlenná porota postupně vybere deset nejlepších. A ti se utkají ve finále. „Lidé si někdy myslí, že pro psy je výstava trápením. Někteří psi jsou však ohromní showmani, které těší, že se mohou ukázat, a když jim lidé tleskají, nadnesou se a jsou celí radostní,“ dodala Vladimíra Tichá.

Pro chovatele i jejich psy znamená ocenění v soutěži velkou prestiž. Který ze šampionů zvítězí, bude jasné dnes večer.

/*json*/{"map":{"lat":50.041417,"lng":14.495999,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
O titul Šampion šampionů 2010 se ucházejí psi v pražském TOP hotelu, vítěze psí soutěže krásy pořádá Českomoravská kynologická unie.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24