Krčská nemocnice otevírá špičkové pracoviště hrudní chirurgie

Praha - Nové oddělení hrudní chirurgie otevírá Fakultní Thomayerova nemocnice. Jediné samostatné pracoviště tohoto typu v republice se bude specializovat hlavně na pacienty s rakovinnými nádory v hrudníku a s tuberkulózou. Chirurgie má tři operační sály, na kterých lékaři provedou okolo 500 operací ročně. Pro pacienty je připravených 15 běžných lůžek a sedm s intenzivní péčí.

Na nové specializované pracoviště se budou sjíždět hlavně nemocní s tuberkulózou, kteří by na jiných odděleních mohli nakazit ostatní pacienty nebo zdravotníky. Tady bude riziko díky přísným hygienickým podmínkám daleko nižší.

„Pacienty, kteří budou vyžadovat chirurgickou léčbu, převezmeme z celé republiky. To soustředění vede také k tomu, že diagnostika i léčba budou efektivnější a lacinější,“ řekl Vladislav Hytych, primář nového oddělení. Operační sály jsou vybavené kamerou, která zprostředkuje pohled pod ruce operatéra medikům a stážistům. Interní skypeové propojení zase umožňuje konzultace se specialisty na jiných odděleních přímo během zákroku.

Pacientům se nové oddělení otevře na konci letošního léta. Podmínky pro špičkovou lékařskou péči bude nabízet zhruba dvacet let.

Vladislav Hytych
Vladislav Hytych