Pražskou Kampu provoní vyhlášené francouzské lahůdky

Praha - Pražská Kampa bude příští týden hostit trh s francouzskými delikatesami. Podle francouzského velvyslanectví v Praze tak země v české metropoli oslaví uvedení francouzské gastronomie do světového kulturního dědictví UNESCO. Od 13. do 17. července budou moci Pražané a návštěvníci hlavního města ochutnat vyhlášená francouzská vína, sýry, paštiky, palačinky, grilovaná masa, zmrzlinu či regionální ovoce a zeleninu. Pochůzku po trhu doprovodí živá hudba.

Během pěti dnů se na náměstí pod Karlovým mostem představí 24 různých stánků s širokou nabídkou tradičních francouzských výrobků. Všechny stánky budou nabízet ochutnávky, podle velvyslanectví si lidé mohou za rozumné ceny výrobky také zakoupit. Každý návštěvník se bude moci osvěžit i v typickém francouzském bufetu.

Vůní vás omámí i výrobky z levandule

Letošní atrakcí budou mražené ryby od mnoha francouzských prodejců, kteří se na trh speciálně dostaví přímo z Francie. Vinařskou oblast zastoupí například Champagne, Reims či Chablis, ze sýrů nemá chybět například nepasterovaný „au lait cru“, horský Tomme de Savoie a další výborné sýrařské produkty. Některé z nich vyzdvihují i zaměstnanci francouzského velvyslanectví.

Francouzská gastronomie pronikla na seznam UNESCO loni v listopadu díky stylu prezentace a rituálům, které ji doprovázejí. Francouzské jídlo musí dodržet zavedené schéma. Začíná se aperitivem a končí digestivem. Mezitím se podávají dva až čtyři chody: předkrm, ryba nebo maso se zeleninou, sýr a dezert.

Francouzská gastronomie
Francouzská gastronomie