Z třebovského starého podchodu vzniká pohádkové místo

Česká Třebová – Starý a špinavý železniční podchod v České Třebové se mění na příjemné prostředí plné pohádkových postav. Obyvatelé města si dlouho stěžovali na jeho špatný stav. Radnice vzdala boj se sprejery a celý problém vzala do rukou skupina nadšenců. Starý podchod vymalovali místní sami.

Skupina sedmi mladých lidí se rozhodla, že ve svém volném čase zkrášlí starý železniční podchod. Starosta České Třebové Jaroslav Zedník (ODS) informoval, že město nechalo podchod upravit již čtyřikrát. Bílá barva však vydržela pokaždé maximálně dva týdny.

Na stěnách starého oprýskaného podchodu teď vznikají pohádkové postavičky jako Lumpy, Jerry, Nemo nebo Krteček. Nadšence podpořila i radnice, na barvy přispěla částkou 25 tisíc korun. Do projektu se zapojili i bývalí sprejeři. Nový pohádkový podchod skupina mladých lidí dokončí během příštích dní. Obyvatelé města ovšem neskrývají radost už nyní.

Radnice v České Třebové uvažuje o tom, že by skupinu nadšenců najala na vymalování dalšího z celkem sedmi železničních podchodů.