Pražská zoo praská ve švech, dnes patří otcům

Praha - Dnešek patří v pražské zoo otcům a jejich dětem. Organizace Gender studies tam pro ně spolu se zahradou v rámci pátého ročníku projektu Dne otců připravily soutěž „Tatínkem na třicet minut. Značka Aktivně“. Pražská zoo tak již dopoledne doslova praskala ve švech i přesto, že je všední den. Tatínkové i jejich ratolesti se tu mohli na půlhodinky zabavit při plnění jednoduchých úkolů.

„Snažíme se upozornit na to, že by se otcové měli zapojit do výchovy svých dětí a aktivní otcovství považujeme za něco, co prospívá dětem, rodičům, zkrátka všem, takže se snažíme tatínky motivovat k tomu, aby byli aktivní,“ řekla Alexandra Jachanová Doleželová, zástupkyně ředitelky Gender studies. Aby to neměli moc jednoduché, museli tatínci pracovat s cizím dítětem, které si vylosovali. 

Vyzkoušeli si tak například malování na obličej, skládání puzzle nebo zpívání. Tři nejlepší družstva pak získala věcné ceny. Vítězný tatínek měl navíc tu čest pokřtít mládě kakadu bílého a stát se jeho kmotrem. 

Den otců v pražské zoo
Den otců v pražské zoo

Den otců sice tradičně připadá na třetí červnovou neděli, Gender studies a zoo ho ale mají spojený s narozeninami samce emu hnědého jménem Taťulda. O mláďata tohoto druhu se totiž starají výhradně samci. Přesto, že ve volné přírodě se tento druhý největší nelétavý pták světa a největší původní pták Austrálie dožívá jen pěti až deseti let, Taťulda letos oslavil úctyhodných 36.