Zájemci mohou v prosinci využít nočních exkurzí do metra

Praha - Pražský dopravní podnik chystá na začátek prosince noční exkurze do metra pro veřejnost. Lidé si budou moci za 600 korun prohlédnout například strojovnu eskalátorů, systém napájení nebo zabezpečovací systém metra. Informovala o tom mluvčí podniku Ilona Vysoudilová. Vstupenky se začnou na internetu prodávat 1. listopadu.

Exkurze se uskuteční v zázemí stanice metra Florenc v noci z 1. na 2. prosince. Přichystány jsou čtyři prohlídky. Jedna prohlídka bude trvat asi dvě až 2,5 hodiny a může na ni maximálně 20 lidí. Exkurze je určena pouze pro dospělé, není vhodná pro lidi s omezenou pohyblivostí.

„Cílem této akce je ukázat cestujícím místa, kam se běžně nedostanou. Budou si tak moci například prohlédnout měnírnu a systém napájení pražského metra, strojovnu eskalátorů a zabezpečovací systém metra nebo vstoupit do kolejiště,“ uvedl vedoucí marketingu dopravního podniku Petr Malík. Návštěvníci uvidí také ukázku řízení jízdy podzemní dráhy, prohlédnou si vzduchotechniku a systém odčerpávání spodních vod. Podnik exkurze pořádá společně s Hospodářskou komorou ČR v rámci projektu Praha technická.