Plzní by měly v sobotu pochodovat stovky anarchistů

Plzeň - Stovky lidí by měly v sobotu pochodovat Plzní při Pochodu nespokojenosti, který má začít od 16:00. Informace o akci jsou uvedené na internetových stránkách Československé anarchistické federace. Přes sociální síť se na akci zatím přihlásilo na 330 lidí. Podle Viléma Hodka z centrálního plzeňského obvodu svolavatel oznámil účast až tisícovky lidí. Na akci připravuje opatření i policie.

Pochod označovaný organizátory za street party s politickým přesahem má jít po trase Chodské náměstí - Klatovská třída - Americká třída - Resslova ulice, konec by měl být před klubem Neutral. Součástí akce mají být i vystoupení kapel, dýdžejů, mají se uskutečnit promítání, diskuse a workshopy.

„Sociální nejistota, nárůst chudoby, korupce, mediální a reklamní manipulace, války, veřejné sledování, vykořisťování a drancování planety, to vše jsou jen některé následky systému, v němž jsme nucení žít. Frustrace, hněv a nespokojenost jsou pak naší běžnou reakcí na tento systém,“ uvádí se v pozvánce na akci. Organizátoři chtějí podle svých slov proměnit hněv a nespokojenost v radost a oslavu.

Protestovat se bude hodinu

Dnes se na koordinační schůzce sešli svolavatelé, zástupci obvodu i policie. Podle Hodka akce začne v 16:00, po proslovech vyjde průvod v 16:30 po nahlášené trase, skončit by měl zhruba do hodiny. „Na pochod budou dohlížet složky městské policie a Policie ČR. Uzavřen bude jeden jízdní pruh, omezena bude také MHD,“ dodal Hodek.

Plzeňská policejní mluvčí Martina Korandová potvrdila, že policie připravuje bezpečnostní opatření. „Budeme dohlížet na veřejný pořádek po trase a na bezpečnost a plynulost dopravy,“ uvedla. Pokud by se vyskytly problémy, bude policie připravena zasáhnout.