Policisté v Rumburku objevili drogy a malou pěstírnu konopí

Rumburk – Policisté při domovních prohlídkách v Rumburku na Děčínsku našli drogy, nástroje na jejich výrobu a malou pěstírnu konopí. Deset lidí policie předvedla k podání vysvětlení, jednoho člověka kriminalisté podezřívají z přechovávání omamné a psychotropní látky a dalšího z nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku. ČTK to dnes řekl děčínský policejní mluvčí. Region se od srpna potýká se zvýšenou kriminalitou a spory starousedlíků s nově příchozími Romy.

První prohlídku uskutečnili policisté v pondělí, druhou dnes dopoledne. Obou se zúčastnili místní kriminalisté společně s psovodem a kolegy z obvodního oddělení. V prvním případě se na akci podíleli i lidé z Národní protidrogové centrály a v druhém pro změnu místo nich policisté z hlídkové služby ve Varnsdorfu. Při pondělní prohlídce našli muži zákona s největší pravděpodobností pervitin, dnes kromě drogy samotné i nástroje pro výrobu, obaly od léků a malou indolovou pěstírnu konopí.

Množství drog předběžně policisté stanovili jako menší. „Přesné informace poskytne až odborná expertiza, ke které byly předměty a látky zaslány. Stejně tak bude tato expertiza důležitá pro přesnou právní kvalifikaci skutku,“ uvedl mluvčí.

Nárůst kriminality místní spojují s příchodem nových Romů do regionu. Aktivní protesty starousedlíků v srpnu vyprovokovala potyčka, kdy asi 20 Romů údajně napadlo mnohem menší skupinku místních cestou z diskotéky v Rumburku. Policejní prezident Petr Lessy dnes na jednání v Rumburku starostům přislíbil pro Šluknovský výběžek 50 nových policistů.