Nehody na Sokolovsku způsobila námraza, prý se jim dalo předejít

Sokolov - Několik dopravních nehod má zřejmě na svědomí námraza, která se objevila dnes nad ránem na silnicích na Sokolovsku. První nehoda se stala u odbočky na Citice, kde se střetla dvě osobní auta. U odbočky na Kynšperk se při dvou nehodách srazilo vždy nákladní auto s osobním vozem. Kvůli námraze vyjeli v regionu silničáři.

První nehoda se stala kolem tři čtvrtě na sedm. Řidič škodovky dostal smyk a narazil do svodidel. Citroen, kterým jelo z Chebu do služby v Karlových Varech pět žen z Hasičského záchranného sboru, do škodovky narazil. Tři ženy utrpěly lehčí zranění. Při druhé nehodě narazil do osobního auta tentokrát zezadu kamion na převoz dříví. Obešla se bez zranění.

Další osobní auto skončilo ve svodidlech, naštěstí také bez zdravotní újmy. „Přijedu na ten most a vidím před sebou stát kamion, začal jsem brzdit, dostal jsem hodiny, hodilo mě to na svodidla a zůstal jsem stát. Příčina je náledí,“ prohlásil účastník nehody. „Silnice v místě nehody, obzvláště na tomhle mostě, je velice silně namrzlá. Klouže to, že se skoro nedá ani pěšky chodit,“ potvrdil mluvčí hasičů Karlovarského kraje Martin Kasal.

Řidiči, policisti a záchranáři se shodují na tom, že nehodám by se dalo předejít, kdyby byla silnice chemicky ošetřena. Ranní mrazíky tu meteorologové totiž předpovídali. Hasiči a policisté požádali hned po první nehodě o ošetření silnice, ale po půl druhé hodině stále žádný sypač neprojel.