V Chomutově se zřítila střecha a zranila čtyři dělníky

Chomutov - V Chomutově se dopoledne zřítila střecha rozestavěného relaxačního centra. Padající trosky zranily čtyři dělníky. Jednoho těžce. Všichni skončili v nemocnici. Okolnosti neštěstí prošetřují policisté. Jestli některý z dělníků porušil bezpečnostní předpisy, zatím není jasné. Na místě neštěstí zasahovali hasiči, záchranáři a policisté.

Policie přijala hlášení o neštěstí v 10:20. Z preventivních důvodů místo kontrolovalo několik psovodů se speciálně vycvičenými psy, aby se vyloučilo, že pod zřícenou střechou někdo zůstal. „Sutiny prohledali čtyři psi a nikoho nenašli,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

V areálu se zřítila střecha o rozměrech asi 15 krát 25 metrů. Sutiny v budově jsou vidět okny. Psovodi i hasiči už odjeli, odpoledne začalo vyšetřování okolností pádu střechy. Na místo také dorazil těžký jeřáb.

/*json*/{"map":{"lat":50.464880403871,"lng":13.420829772949,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.464962357225,"lng":13.41992855072,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Zraněné dělníky záchranka odvezla na chirurgii v chomutovské nemocnici. „Tři byli ambulantně ošetřeni s lehčími poraněními a poté propuštěni,“ doplnil mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. Vážně zraněný muž zřejmě skončí na jednotce intenzívní péče. Podle policejní mluvčí Aleny Romové má poranění na hlavě. Mluvčí dodala, že policisté případ vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Rozestavěné relaxační a oddychové centrum v Chomutově vzniká v místě bývalých kasáren naproti zimnímu stadionu.