Ve Svitavách odvolali ředitele obchodní akademie

Svitavy - Radní Pardubického kraje odvolali ředitele svitavské obchodní akademie Jaroslava Klodnera. Mimo jiné si měl totiž údajně neoprávněně vyplatit mimořádnou odměnu a předkládat zkreslené účetní dokumenty. Sám Klodner to však popírá a tvrdí, že se ho chce kraj zbavit.

Po dvanácti letech končí ve funkci ředitel svitavské obchodní akademie Jaroslav Klodner. Kraj ho odvolal, protože údajně porušit školský zákon. Do komise pro přijímací a opravné zkoušky měl také svévolně jmenovat předsedu bez vědomí zřizovatele školy. Podle kraje si ředitel neoprávněně vyplatil i odměnu ve výši 25 tisíc korun a předkládal zkreslené účetní dokumenty.

„Bylo tam několik zjištěných hrubých nedostatků. Jeden z nich byl pozměňování úředních listin, tam byly předloženy i podvodné dá se říci listiny,“ uvedla radní Pardubického kraje Jana Pernicová (ČSSD).

Jaroslav Klodner však obvinění popírá. Odměnu si prý vyplatil z legálních peněz, získaných mimoškolní aktivitou. Navíc údajně ani nedostal prostor, aby nejasnosti vysvětlil. „Já jsem nebyl přizván, neměl jsem možnost se k tomu vyjádřit, prostě byl to pro mě šok. Zavolali mě, odvolali mě, to má velmi silný politický podtext,“ uvedl odvolaný ředitel školy Klodner.

Krajský úřad jde ještě dál, na ředitele Klodnera chce podat trestní oznámení. Podle radní Pernicové jsou prohřešky ředitele tak závažné, že jiné řešení, než jeho odvolání není možné. „Jsem naprosto přesvědčen, že jsem zákon neporušil. Jsem naprosto v právu,“ řekl Klodner, který se chce proti rozhodnutí Pardubického kraje bránit soudně.