Zastupitelé dobříšský zimák opravovat nechtějí, hrozí demolice

Dobříš – Radnice Dobříše nebude investovat do rekonstrukce tamního zimního stadionu. Na svém zasedání tak rozhodli zastupitelé obce, kteří na opravu kluziště pod širým nebem nechtěli věnovat potřebný milion korun. Pokud nepomůže dotace z ministerstva školství, bude radnice zvažovat dokonce demolici stadionu.

Ačkoliv má zimní sport v Dobříši tradici již od roku 1905, musí děti za hokejem už druhou sezonu jezdit do okolních měst. „Je tady historické hokejové zázemí, kde se pro děti každý druhý týden pořádaly turnaje,“ lituje faktický konec stadionu opoziční zastupitel a předseda dobříšských hokejistů Filip Kahoun. Přesto není rekonstrukce sportovního zařízení pro vedení radnice prioritou.

Město teď podle starosty Jaroslava Melši potřebuje peníze spíše na rekonstrukce silnic nebo na rozšíření mateřské školy. Milion korun na zimní stadion proto zastupitelé škrtli. Vyčlení maximálně 300 tisíc na nejnutnější zásahy, aby předešli možným nehodám. „Pokud zimní stadion stojí celý rok, tak ty dva až tři měsíce odstávky už nikomu neublíží,“ tvrdí Melša. Podle Kahouna se stadion bez třísettisícové finanční injekce rozpadne a zanikne. „Už tu údržbu po roce neprovozování potřebuje,“ dodal.

Stadion by ještě mohla zachránit dotace od ministerstva školství. Částečná rekonstrukce a zastřešení kluziště by ale vyšlo na 10 milionů korun. Pokud obec dotaci na stadion nezíská, stadion prodá a stane se z ní ubytovna. Druhou variantu, kterou zastupitelé zvažují, je potom demolice.