Před Prahou bylo parkoviště, D1 stála po hromadné nehodě

Praha – Přijet do Prahy od Brna nebo Českých Budějovic dnes ráno a dopoledne nebylo možné, rozhodně ne autem. Dálnici D1 totiž zablokovala hromadná nehoda, která se stala na 11. kilometru – v místě, kde je kvůli rekonstrukci jesenicko-říčanského mostu dlouhodobě omezen provoz. Vznikla proto kolona, která se záhy rozrostla téměř na deset kilometrů.

Kolona začínala takřka hned za mirošovickou křižovatkou, za kterou je dálnice D1 šestipruhová. Problém vznikl na 11. kilometru, v místě, kde obvykle překonává dálnici most. Ten ale silničáři snesli a teď stavějí nový. Proto je provoz omezen. Počet pruhů je sice zachován, ale jednotlivé pruhy jsou od sebe odděleny a částečně se jezdí po zvláštním tělese.

Ve zúženém úseku se dnes ráno po půl osmé srazilo pět aut. Při nehodě se nikdo nezranil, dálnice ve směru do metropole však zůstala takřka neprůjezdná. Havarovaná auta sice z místa nehody záhy zmizela, kolona se ale i po zprůjezdnění dálnice stále prodlužovala. Autostráda se opět uvolnila až po skončení ranní dopravní špičky před jedenáctou hodinou.

Budování mostu od jara komplikuje dopravu nejen na D1 před Prahou, ale také na silnici z Jesenice do Říčan. Situace se má zlepšit 11. prosince, kdy nová stavba začne sloužit řidičům.