Taxikář zemřel pro tisícikorunu, podezřelý míří do vazby

Čelákovice – Policie obvinila muže, kterého podezírá z loupežné vraždy taxikáře v Čelákovicích. Navrhla také jeho umístění do vazby. Podle kriminalistů čtyřiadvacetiletý mladík zabil řidiče kvůli tisícikoruně, kterou se rozhodl uloupit. Ubodaného taxikáře našli kolemjdoucí v sobotu večer u čelákovického nádraží.

V době, kdy ho lidé našli, třiašedesátiletý taxikář ještě žil. Při převozu do nemocnice však podlehl zraněním, která mu útočník způsobil. Po mladíkovi, který měl řidiče smrtelně pobodat, pátrali policisté dva dny. V pondělí odpoledne jej dopadli. „Ještě v noci muže obvinili ze zločinu vraždy a dnes dopoledne byl podán návrh na jeho vzetí do vazby,“ doplnila policejní mluvčí Soňa Budská. Dopadený muž je podle mluvčí recidivista. V minulosti byl souzen, policie ho navíc podezírá z dalších majetkových trestných činů. V případě, že se potvrdí, že taxikáře zavraždil, hrozí mu podle mluvčí i výjimečný trest.

Na řidiče taxíku zaútočil čtyřiadvacetiletý muž poté, co ho přivezl z Prahy do Čelákovic. Vyšetřovatelé zjistili, že mladý muž nastoupil do auta v sobotu kolem desáté hodiny večer v Celetné ulici. Když se dostal do cíle k čelákovickému nádraží, místo zaplacení vytáhl velký kuchyňský nůž a řidiče prudce bodl. Poté mu ukradl peněženku s tisícikorunou a utekl do vlaku, který na nádraží právě stál. Odjel jím do Lysé nad Labem, ve vagonu se zbavil ukradené peněženky.

Ve Středočeském kraji jde letos o 17. vraždu. Kriminalistům se všechny podařilo objasnit.