Na Písecku havaroval autobus s padesáti dětmi

Tálín - U Tálína na Písecku havaroval dvoupatrový autobus s padesáti dětmi a několika dospělými. Autobus sjel ze silnice, narazil do stromů a zastavil se v lese. Při nehodě se nikdo vážně nezranil, sedm dětí ale převezli záchranáři do nemocnice. Dvě z nich mají otřes mozku a dalších pět lehká zranění. Informoval o tom ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý. Proč autobus havaroval, zatím policie nesdělila.

Havárie se stala mezi obcemi Nový Dvůr a Tálín. Autobus se dostal mimo vozovku, narazil do dvou stromů a zastavil se v lese. Vůz s dětmi ve věku sedm až devět let se vracel z plaveckého bazénu v Písku do Týna nad Vltavou na Českobudějovicku. „Na místo jsme okamžitě vyslali dvě posádky a také vrtulník,“ uvedl Slabý.

Nikdo z dospělých cestujících se nezranil. Děti, které záchranáři přepravili do nemocnice, nejčastěji utrpěly odřeniny končetin a hlavy a u dvou lékaři měli podezření na otřes mozku. Zranění si podle Slabého patrně způsobili nárazem do sedačky před sebou při prudkém zastavení autobusu. 

Záchranná služba
Záchranná služba

Během října už se v jižních Čechách stala jiná nehoda autobusu

Nejde přitom o první nehodu dvoupatrového autobusu v jižních Čechách v posledním období. V pátek 14. října najel řidič u obce Rybník na Českokrumlovsku při projíždění viaduktu do mostní konstrukce a nárazem se utrhla celá střecha autobusu. Tři desítky lidí utrpěly zranění.

Autobus se tehdy vracel z Lipna, kde bylo 44 cestujících, z toho 12 Čechů. Zranění byli rozváženi do nemocnic v Česku i Rakousku. Na místě nehody zasahovalo celkem sedm desítek záchranářů, hasičů a policistů.