Výhružný dopis v Nové Vsi pod Pleší napsaly děti

Nová Ves pod Pleší (Příbramsko) – Anonymní výhružný dopis, který minulý týden vyděsil obyvatele Nové Vsi pod Pleší, napsaly děti. K činu se přiznalo několik nezletilců poté, co je vypátrali a zadrželi policisté. Jejich vzkaz červeným písmem na ohořelém papíru dostalo do schránky deset rodin. Pokud by dopis psal dospělý, mohl by za nebezpečné vyhrožování dostat až dvouletý trest. Dětem ale ještě není 15 let, potrestány tak nebudou.

„Přesně za týden bude Památka zesnulých. Vybereme si jeden dům s tímto vzkazem a zabijeme jeho obyvatele. Vykoupí se jen ten, který přizná své hříchy. J. K. D.,“ stálo v dopise. Lidé z vesnice měli strach, že anonym myslel svou hrozbu vážně. Policie proto v místě posílila hlídky.

„Manželka to našla ráno v kastlíku, bylo to všechno promočené. Od té doby se jí udělalo špatně, s nikým nechce mluvit a bojí se vyjít ven. Bylo to napsané zvláštním způsobem, nedivím se, že lidi mají strach, co se může stát,“ řekl už dříve starosta Nové Vsi Jan Havelka (nez.). Místní se domnívali, že vzkaz mohly napsat děti, zároveň se ale báli, že mohlo jít i o dílo nějakého fanatika.