Mladíci skončili v cele za napadení obsluhy večerky

Jablonec nad Nisou – Sever Čech zažil další vyhrocenou potyčku, ve které figurovala skupina Romů. Čtyři mladiství v pondělí večer napadli obsluhu vietnamské večerky v Jablonci nad Nisou. Podle serveru iDnes.cz mladíci během konfliktu rozbili regály se zbožím a fyziky zaútočili na jednoho ze zákazníků. Mladíky zadržela policie a jejich chování zatím vyšetřuje jako výtržnictví. Dva útoky mladých Romů nyní policie vyšetřuje také v Novém Boru na Českolipsku, kde prý minulý týden napadli a zranili tři místní mladé lidi.

Potyčka v jablonecké Palackého ulici se odehrála po 20:00. Čtyři lidé mladší 18 let podle výpovědi obsluhy přišli do obchodu pod vlivem návykových látek. Příčinou střetu byl prý moment, kdy se jeden ze zaměstnanců večerky mladíků zeptal, co potřebují. Ti mu pak údajně začali sprostě, až rasisticky nadávat.

Podle svědkyně události mladíci napadli i zákazníka. „Roztrhli mu svetr a chytili ho pod krkem. My jsme mu běželi na pomoc. To už na zem padaly basy s pivem i regály se zbožím. Dalšímu násilí pak zabránili strážníci a policisté. Nikdo z mladíků nebyl ozbrojen nebezpečnými předměty. Policisté čtveřici odvezli na lékařské vyšetření a poté do cely. Nyní vyšetřují, zda se mladíci nebudou zpovídat i z ublížení na zdraví. “Musíme počkat na lékařskou zprávu. Za výtržnost pachatelům hrozí běžně dva roky vězení. Pokud to jsou mladiství, tak je to polovina trestu," uvedla policejní mluvčí Ludmila Knopová.

Po dvou nedávných potyčkách v Novém Boru se v úterý do města vrátily policejní posily z pořádkové jednotky. Na dodržování bezpečnosti tam policisté z pořádkové jednotky dohlíželi už dříve, poté co v srpnu v jednom z novoborských barů zaútočila skupina Romů na hosty mačetami.