Neznámý střelec zabíjí na Klatovsku ovce

Nýrsko (Klatovsko) – Už šest obětí má na svědomí neznámý střelec. Přestože zabíjí výhradně ovce, necítí se obyvatelé Hodousic na Klatovsku v jeho přítomnosti dobře. Majitel stáda, které začal střelec vybíjet, se dokonce rozhodl své ovce přestěhovat. Policie se zatím snaží zjistit, kdo a proč na zvířata střílí. Zatím ale nic nezjistila, skutečné pátrání začně nejdříve po pitvě jedné ze zabitých ovcí.

Poklidný život s ovcemi, jejichž stádo převzal chovatel Petr Mach předloni, přerušil násilník. V sobotu majitel stáda, které jeho rodina tradičně chová a v němž je i několik vzácných kusů, našel několik zvířat postřelených. „Vidím zakrvácenou hlavu a krk. Potom byla vidět i kulka – že je postřelená,“ popsal chovatel, jak nalezl první střelcovu oběť. Další den se neznámý útočník opět vrátil, pět ovcí usmrtil, další zmrzačil. Některé z nich přitom byly březí.

Kdo a proč střílí na ovce, majitel stáda neví. Nezná prý nikoho, kdo by se mu měl mstít. Pomoci mu nedokázali ani sousedé. „Když jsem se ptal, jestli byl slyšet výstřel, nikdo nic neslyšel,“ shrnul Petr Mach.

Střelbou v Hodousicích se začala zabývat také policie. „Šetří podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci,“ sdělila policejní mluvčí Dana Ladmanová. Zatím ale vyšetřovatelé nedokázali nic – nevědí, odkud útočník střílel ani z jaké zbraně. Doufají, že odpověď na druhou otázku jim poskytne pitva jedné ze zastřelených ovcí. V její hlavě zřejmě uvázla kulka.

Pokud policie pachatele dopadne, hrozí mu kvůli zabíjení ovcí nanejvýš roční vězení.