Kolínští policisté podezřelí z pomoci dealerům byli obviněni

Praha - Státní zástupce za Prahu-východ obvinil tři kolínské policisty, kteří podle policejní inspekce poskytovali ochranu drogovým dealerům a dávali jim informace z policejních databází. Měli za to dostávat peníze, dárky a několikrát si nechali i část zajištěných drog. Podezřelí si vyslechli obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby, nadržování a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

„V průběhu prověřování byla zadokumentována rozsáhlá nezákonná činnost kriminalistů, kteří poskytovali informace, ochranu a beztrestnost kriminálně závadovým osobám, čímž tyto osoby získávaly výsadní postavení na trhu s návykovými látkami,“ uvedla již dříve mluvčí policejní inspekce Radka Sandorová.

Inspekce kvůli možnému napojení na drogové podsvětí zadržela počátkem října skupinu šesti policistů a čtyř dalších lidí. Stíhat nakonec začala tři příslušníky policie a jednoho civilistu. Při domovních prohlídkách našla inspekce u policistů drogy, pomůcky k jejich prodeji a užívání a kradené věci.