Na benefici pro ochrnutého spolužáka přisla tisícovka lidí

Žďár nad Sázavou – Jedno kousnutí infikovaným klíštětem a život se člověku může obrátit úplně naruby. O svém by mohl vyprávět Petr Krábek ze Žďáru nad Sázavou, který kvůli klíšťové encefalitidě zcela ochrnul. Jeho léčba je velice nákladná, základní škola, kterou navštěvoval, se mu ale rozhodla pomoci. Uspořádala proto benefici, na kterou přišla asi tisícovka lidí. Podařilo se vybrat téměř 140 tisíc korun.

Iniciativa na založení sbírkového konta a na uspořádání benefice vzešla od Petrových kamarádů z kapely a také od bývalých učitelů a spolužáků. Na benefici byla k vidění různá taneční, hudební, divadelní i kouzelnická vystoupení, výstava obrazů nebo prodej školních gastronomických výrobků. Vstupné bylo dobrovolné. Petrovi rodiče, ale i mladík sám byli velmi překvapeni, jaké podpory se Petr dočkal.

Petr Krábek, student pedagogiky a muzikant, byl ještě před rokem a půl úplně zdravý mladík. Všechny životní plány mu ale naruby převrátilo klíště. Onemocněl encefalitidou a zcela ochrnul. Šancí alespoň na mírné zlepšení je nákladná rehabilitace ve slovenských Piešťanech. Kúra měsíčně stojí sto šedesát tisíc korun.