Karlovarská nemocnice přestěhuje péči pod jednu střechu

Karlovy Vary – Většinu zdravotnických oddělení v karlovarské krajské nemocnici čeká reorganizace. Nový management chce opustit zastaralé a nevyhovující pavilony a veškerou péči dostat pod jednu střechu. Pomůže k tomu nová budova centrálního příjmu za půl miliardy. Pavilon akutní medicíny (PAM) má být kompletně hotový příští rok v červnu.

S nápadem sestěhovat oddělení přišel nový management nemocnice. „Jsou vytipována místa, která se v tuto chvíli uvolňují tím, že dochází k přestěhování činnosti do PAMu. Uvolňuje se chirurgická JIPka, uvolňují se i chirurgické operační sály,“ řekl ČT předseda představenstva KKN a. s. Luděk Nečesaný.

Některé pavilony v areálu nemocnice už totiž dávno nevyhovují požadavkům moderního zdravotnictví. Budovy jsou energeticky náročné a rekonstrukce se podle kraje nevyplatí. „Trend moderních nemocnic je v podstatě jedna budova, ve které jsou všechna oddělení, která jsou propojena,“ dodal krajský radní pro zdravotnictví Václav Larva (ČSSD). Stěhování se dotkne hlavně dětského, ušního, infekčního a plicního oddělení. Rozsah péče by se ale měnit neměl.

Co s opuštěnými pavilony kraj udělá, zatím není jasné. Nový pavilon akutní medicíny a centrálního příjmu ale bude se stávajícími budovami interny a chirurgie úzce propojen.