Špičák nabídne lyžařům širší a modernější sjezdovky

Železná Ruda – Ski areál Špičák na Šumavě letos nabídne lyžařům o čtvrtinu větší plochu k lyžování. Rozšíření nejvyužívanějších sjezdovek 2 a 3 o tři hektary přišlo na 2,5 milionu Kč. Jde o první výraznou změnu zdejších sjezdovek od roku 1975. Novinářům to dnes řekl majitel areálu Vladimír Kasík.

„Dříve se nám vytýkalo, že máme příliš úzké sjezdovky, nyní jsou místy široké přes 40 metrů,“ uvedl Kasík. Podle něj mnoho lyžařů upravené sjezdovky nyní ani nepozná a areál se může měřit s největší nedalekou konkurencí, německým Javorem.

Do modernizace střediska šlo letos celkem 5,5 milionu korun. Hotový je areál pro děti a začátečníky pod hotelem Sirotek. „Rozlohou i vybavením jde nyní o jeden z největších areálů svého druhu v ČR,“ dodal Kasík. Jako pilotní projekt se na Špičáku u nástupu na lanovku objeví velké obrazovky s aktuálními informacemi včetně záběrů ze sjezdovek a vrcholu Špičáku. Modernizace a rozšíření sjezdovek přinesly areálu homologaci lyžařské federace FIS pro pořádání mezinárodních závodů. „Po 20 letech se k nám mohou vrátit významné závody ve sjezdovém lyžování. Na úvod se u nás 16. až 18. prosince pojede jeden ze závodů mistrovství ČR žáků,“ uvedl Kasík.

Špičák patří podle Kasíka k nejlevnějším TOP tuzemským lyžařským střediskům. Majitel areálu zároveň doufá, že jej díky rozšíření sjezdovek letos navštíví více lyžařů. Během minulé zimy si koupilo jízdenky 109 tisíc lidí. Cena jednodenních jízdenek se letos nemění. O víkendech a svátcích jezdí mezi parkovišti v okolí areálu skibus zdarma. Od letošního roku bude areál v hlavní sezoně dopravovat lyžaře a snowboardisty také z Prahy.