Karlovarský zastupitel Vladimír Hůrka se pokusil o sebevraždu

Karlovy Vary – Karlovarský zastupitel a někdejší předseda sportovního klubu AC Start Vladimír Hůrka se pokusil o sebevraždu. Hospodaření klubu právě prověřuje policie. Někdejší Hůrkův spolupracovník a jednatel sportoviště Vít Hořejš je už ve vazbě kvůli podezření z podvodů. Organizaci měl způsobit škody za desítky milionů korun.

Vážně zraněného politika podle sousedů našli příbuzní v jeho bytě v Karlových Varech. „Byl podroben chirurgickému zákroku, protože utrpěl poranění bodná i řezná, a dnes dopoledne byl převezen do FN v Plzni. Jeho stav byl v době převozu stabilizovaný,“ uvedla mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Barbora Silná. „Mohu potvrdit, že šetříme případ pokusu sebevraždy 52letého muže,“ uvedl mluvčí karlovarské policie Pavel Valenta.

Kriminalisté už nejméně měsíc prověřují hospodaření sportovního klubu. Víta Hořejše, bývalého spolupracovníka Vladimíra Hůrky a jednatele sportovního klubu, policie zatkla. „Protiprávní jednání obviněného spočívalo v tom, že vyváděl majetek sportovního klubu na své účty a tím způsobil až několik desítek milionů škodu,“ sdělila mluvčí Policie Karlovarského kraje Andrea Pomichalová.

Vladimíra Hůrku policisté v souvislosti s finančními podvody vyslýchali jako svědka. Obviněn nebyl. Jeho straničtí kolegové tvrdí, že je to poctivý člověk. „On sám připouštěl jakési své pochybení v tom směru, že si na něco nedával pozor. O to víc z toho byl zlomen,“ říká předseda místního sdružení ODS Karlovy Vary Jiří Vaněček.

Vladimír Hůrka je ředitelem jedné z karlovarských základních škol. Vedení školy se k případu nechce vyjadřovat s tím, že jde o ředitelův soukromý život. Předseda karlovarské ODS potvrdil, že Vladimír Hůrka v pátek oznámil, že chce odejít ze zastupitelstva, aby kauza nepoškodila ostatní politiky.