Uzavírka přivedla kamiony do centra Třince

Třinec – Tisíce aut a kamionů zaplavily centrum Třince. Stavbaři totiž uzavřeli křižovatku na hlavním tahu na Slovensko. Objížďka, která vede centrem, potrvá několik dnů. Oficiálně je ukončení uzavírky státní silnice I/11 naplánováno na nedělní večer, stavbaři ale slíbili, že se práce na hlavním tahu na Slovensko pokusí ukončit ještě před sobotní půlnocí.

Uzavírka na obchvatu Třince skutečně způsobila to, čeho se místní obávali. Nepřetržité kolony aut se táhnou celým centrem, kamiony projíždějí přímo pod okny obytných domů. Radnice se alespoň snaží zabránit dalším komplikacím. „Spolu s Policií ČR jsme obsadili všechna kritická místa včetně křižovatek,“ uvedl ředitel Městské policie v Třinci Josef Kuzma.

Kdyby všechna opatření selhala, připravilo město nouzový plán pro záchranáře. „Řešili jsme, co dělat, kdyby nastaly krizové situace, aby se složky integrovaného záchranného systému okamžitě dostaly na místo zásahu, hlavně sanity. V případě potřeby pojedou sanity s majákem skrz areál Třineckých železáren. Doufáme ale, že taková situace nenastane,“ říká starostka Třince Věra Palkovská.

Státní komunikaci opravují silničáři v křižovatce u sídliště Terasa. Vytvářejí nový povrch a stavějí semafory, které by měly křižovatku lépe zabezpečit. Kvůli tomu teď ale v centru města vznikají zácpy.