Nový územní plán vyvolal v Jindřichově Hradci protesty

Jindřichův Hradec – Velké protesty a nespokojenost, tak vypadá dokončení nového územního plánu v Jindřichově Hradci. Aby se něco změnilo, spustili lidé několik petic a založili nové občanské sdružení. Radnice je doslova zasypána námitkami, dostala jich téměř sto čtyřicet. Návrh jeho autoři částečně pozměnili, lidé ale ani tak spokojení nejsou.

Lesík na okraji města kolem kostela sv. Jakuba a jeho okolí slouží obyvatelům Jindřichova Hradce k odpočinku. Podle nového územního plánu by ale v jeho bezprostřední blízkosti měla vést nová silnice – tzv. malý západní obchvat. „Rozděluje klidovou zónu. Mají udělané průzkumy a výpočty, že by se na této komunikaci mělo pohybovat několik tisíc vozidel. Za naši věc se podepsalo 586 lidí,“ prohlásil Karel Houška z občanského sdružení Malý západní okruh. Také s návrhem lávky přes rybník Vajgar lidé hromadně nesouhlasí. Ta podle návrhu kopíruje břeh rybníka a končí za polovinou jeho obvodu. „Nebyla předložena žádná studie, která by potvrdila, že bude prospěšná,“ konstatuje městský zastupitel Vojtěch Duba (TOP 09).

Proti návrhu územního plánu se i z dalších důvodů postavilo více než 1 500 občanů. „Námitek jsem měl 136, připomínek 21,“ uvedl místostarosta Jindřichova Hradce Bohumil Komínek (BEZP) a Vojtěch Duba doplnil: „Ten návrh posuzuje úzká skupina lidí, která se nakonec vyjadřuje i k případným námitkám a připomínkám. Tudíž tam není jiná instance, která by se na to dívala z jiného úhlu.“ Místostarosta Komínek však namítá: „O všech připomínkách a námitkách nakonec musí rozhodnout zastupitelstvo města.“

Ještě před tím bude druhé veřejné projednávání, kde se lidé mohou přesvědčit, jak se návrh změnil po jejich výhradách. Na poslední připomínky mají čas jen do 24. listopadu.

/*json*/{"map":{"lat":49.151502,"lng":15.010795,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.151502,"lng":15.010795,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/