Tři stovky zaměstnanců OKD trápí zažívací potíže

Ostrava - Zdravotní problém mají pracovníci jedné šachty, a to dolu ČSA v Karviné. Příčina onemocnění není dosud jasná. Zdroj nákazy hledá Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje ve spolupráci s OKD i externími firmami, které pro šachtu zajišťují stravování a další služby, informoval dnes Marek Síbrt ze společnosti OKD.

„Informovali jsme všechny pracovníky dolu, posílili hygienickou prevenci a zajistili dostatek balené pitné vody,“ uvedl Síbrt. Doplnil, že podle předběžných výsledků rozborů, které nezávisle na sobě provedly hygiena a společnost LabTech, není příčinou onemocnění pitná voda. Také ve stravovacích provozech vyšly testy na salmonelu nebo úplavici negativní. „Předpokládáme, že to nebude záležitost virové infekce, především norovirů, které se velmi rychle šíří v kolektivech,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice MS kraje Helena Šebáková.

Počet nemocných zaměstnanců se už dnes nezvyšoval. Firma tak očekává, že v dalších dnech se situace stabilizuje. Podle Síbrta je sice vysoká nemocnost pracovníků závodu ČSA komplikací, ale neohrozila chod společnosti. Z čeho skutečně nákaza pocházela, budou hygienici vědět v pondělí.