Nejlepším českým kuchařem je Ondřej Landa, jede do Bruselu

České Budějovice - Kuchařem roku České republiky se dnes na Mezinárodním gastronomickém festivalu Gastrofest v Českých Budějovicích stal Ondřej Landa z luxusní pražské restaurace Kampa Park. Českou republiku pojede příští rok reprezentovat na kontinentální soutěž Bocuse d'Or do Bruselu. Oznámil to šéf šestičlenné komise a prezident národní kvalifikace Bocuse d'Or Marek Raditsch. Mezinárodní soutěž kuchařů lze podle něj přirovnat k udílení filmových Oscarů.

Do národního kola se kvalifikovalo osm špičkových českých kuchařů starších 23 let, ve čtvrtek a dnes předvedli své umění návštěvníkům veletrhu. Pět jich bylo z pražských hotelů, po jednom z Tábora, Českých Budějovic a Mladé Boleslavi. Soutěžící s pomocníky měli za úkol připravit dva pokrmy, a to z ryb a z kuřecího masa. K dispozici měli filety z mořského jazyka, krevety a dvě modronohá kuřata. Jídla podle originálních receptů servírovali osmi strávníkům. Podle pravidel obsahovalo menu tři rozdílné přílohy a omáčku dle vlastního výběru.

Porotu, v níž zasedl i Jens Peter Kolbeck, který šest let vařil pro dánskou královskou rodinu, vítěz oslovil menu nazvaným Mořský jazyk 45. Servíroval Mousselinu z mořského jazyka s omáčkou coralline se zeleninovým bouquet garni. Přílohami byla korunka ze zeleného chřestu s bramborovým pyré a smetanovým koprovým olejem. K pokrmům podával silnou krémovou omáčku s kaviárem. Z francouzského kuřete připravil drůbky, plněný krk s cibulovým confitem s lanýži a flanem z černého kořene s krémem.

Praha na stupni vítězů

Za Landou skončil Radek David z restaurace La Veranda Praha a na třetí příčce Patrik Bečvář z restaurace Zlatá Praha. Kromě kvality samotného pokrmu porota hodnotila dodržování postupů, prezentaci, respektování surovin a jejich správné využití s ohledem na minimalizaci odpadu. V neposlední řadě zohlednila i čistotu pracovního místa.

Za vznikem prestižní soutěže Bocuse d'Or - Kuchař roku, stojí jeden z nejlepších kuchařů světa a držitel tří michelinských hvězd Paul Bocuse, pod jehož taktovkou se soutěž organizuje od roku 1987. V roce 2009 se jako první probojoval za Českou republiku do celosvětového finále v Lyonu Jan Všetečka, který obsadil 14. místo.