Ve Vysočanech shořel sklad barev, nikdo si toho nevšiml

Praha – Boj s požárem skladu barev na tiskoviny v pražských Vysočanech hasičům značně zkomplikovalo počasí. Lidé je totiž na oheň upozornili velmi pozdě, dříve si v hustém smogu nikdo dýmu nevšiml. Hasiči tak na místo dorazili až brzy ráno, přestože požár vypukl zřejmě už v noci. Ve vysočanské Jeřábové ulici stále zůstávají příslušníci pěti jednotek, kteří požár dohašují. Mluvčí hasičského sboru Pavlína Adamcová zdůraznila, že nehrozí únik nebezpečných látek do ovzduší již zamořeného prachem.

V kolik hodin začala hořet hala o rozměrech 50 krát 15 metrů, která stojí v průmyslovém areálu u Jeřábové ulice, nikdo neví. Jisté je, že požár začal v průběhu noci na střeše, ze které se ale oheň rozšířil na celý objekt i na skladované vodou ředitelné barvy.

Teprve ráno ale lidé zjistili, že tmavý mrak, který místo zahalil, není pouze smog, ale také dým z požáru. Hasiči tak mohli na místo přijet až potom. „Na místo bylo vysláno pět hasičských jednotek. Při příjezdu prvních hasičů na místo již hořela hala v celém rozsahu,“ uvedl mluvčí hasičského sboru Vít Pernica.

U požáru zasahovaly jak klasické hasičské vozy s cisternou, tak i chemická jednotka, která zjišťovala, jestli se do ovzduší nedostalo zvýšené množství škodlivých látek. Kvůli smogové situaci v metropoli proto kontaktovala radši i pražský magistrát. Údaje, které naměřila, ale naštěstí limity nezhoršily. Hasiči požár dosali pod kontrolu kolem sedmé hodiny ráno. Na místě ale ještě zůstávají, aby se vnitřek budovy opět nevznítil.