Falešná zdravotnice vyhrožuje pacientům smrtí

Klatovy – Kupte si náš přístroj, nebo do několika dní zemřete, vyhrožuje falešná zdravotní sestra pacientům klatovské nemocnice. Někteří z nich jsou v domácím léčení, a tak se k nim žena jménem zdravotnického zařízení objedná a snaží se z nich vymoct desítky tisíc korun. Případem se už zabývá klatovská policie.

Váš zdravotní stav není tak dobrý, jak vám tvrdí váš lékař. Jen díky našemu přístroji za 35 tisíc se můžete uzdravit. To uslyšela osmasedmdesátiletá pacientka kostní ambulance nemocnice v Klatovech. Přesvědčovala ji o tom neznámá žena, která se den před návštěvou u ní doma ohlásila jako zdravotní sestra z nemocnice.

Když údajná zdravotní sestra důchodkyni ke koupi v první fázi nepřesvědčila, nasadila tvrdší kalibr. „Řekla mi, že když ten přístroj nekoupíme, tak můžu žít dva roky, rok anebo dva dny,“ vzpomíná na několik dní starou událost pacientka.

Nemocnice: Naši zaměstnaci přístroje neprodávají

Podle vedení nemocnice se jedná o zřejmý podvod. Žádný jejich lékař či zdravotník nesmí u pacientů provádět podomní prodej. Nikdo ze zaměstnanců klatovské nemocnice nemá oprávnění vystupovat jménem klatovské nemocnice v těchto záležitostech, tvrdí náměstek ředitele Igor Jakubčík.

Aféru už prošetřuje policie, která dnes obdržela trestní oznámení na neznámého pachatele. Nemocnice totiž registruje už dva takové případy. Vždy se jednalo o pacientky kostní ambulance. Obávám se, že nejsou jediné v tomto regionu, varoval klatovský primář Richard Pikner.

Před podobnými praktikami budou od nynějška varovat i nové informační letáky. Vedení nemocnice je nechá rozmístit do všech svých ordinací a čekáren.