Krkonošskou restauraci zřejmě ohrožovala výbušnina

Mladé Buky (Trutnovsko) – Restauraci Borneo v krkonošských Mladých Bukách zřejmě ohrožovalo výbušné zařízení. Majitel budovy ráno ohlásil nález podezřelého předmětu policii, která potom vyklidila oblast 100 metrů od domu a také na pět hodin zastavila provoz na státní silnici I/14, která spojuje Trutnov a Vrchlabí.

Majitel restaurace nalezl na terase a na zahradě dva podezřelé předměty, zavolal proto policii. Podle jejího mluvčího Udo Ertnera připomínal jeden předmět krabičku, druhým byla plastová láhev. Protože nebylo zřejmé, o co vlastně jde, museli lidé, kteří žijí v bezprostředním okolí, pryč.

Místo zatím prohlédl psovod, který však další potenciálně nebezpečné předměty už nenalezl. V poledne dorazil i pyrotechnik ve speciálním obleku, který podezřelé předměty zajistil a odvezl na expertizu. Ta ukáže, zda skutečně mohly explodovat. Výsledky expertizy budou známy během několika dnů.

Majitel restaurace celé dopoledne vypovídal na policii. „Dneska je taková doba, že nemůžete vědět, od koho to je, může to být od konkurence, nevím. Namyslím si, že tady máme nějaké nepřátele, jsme z toho zrovna tak zaskočeni jako kdokoliv taky v okolí,“ uvedl majitel restaurace Luboš Valenta.

Ten, kdo podivné předměty před restaurant umístil, způsobil velké potíže řidičům. Státní silnice, která spojuje Trutnov a Vrchlabí, totiž byla uzavřena zhruba pět hodin. Ačkoli byl neprůjezdný docela krátký úsek za křižovatkou v Mladých Bukách, řidiči, kteří cestovali na delší vzdálenost, museli využít objízdnou trasu přes Janské Lázně. Provoz směrem na Svobodu nad Úpou a Pec pod Sněžkou uzavírka neomezila.

/*json*/{"map":{"lat":50.61004237131,"lng":15.835418701172,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.60729167047,"lng":15.830011367798,"type":"24","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/