Advent vyžene do pražských ulic víc tramvají

Praha – Začíná advent, proto pražský dopravní podnik posiluje své spoje. Některé úpravy budou platit denně až do Vánoc, jiné pouze o víkendech poznamenaných nákupní horečkou. O víkendech pojede častěji metro. Kratší intervaly budou mít tzv. páteřní tramvajové linky, celotýdně navíc budou na některých linkách k vidění delší tramvajové soupravy nebo kloubové autobusy namísto jednoduchých.

Zásadní zkrácení intervalů čeká o adventních víkendech pražské metro. V sobotu bude na všech linkách jezdit od 9 do 20 hodin každých šest minut namísto sedmi a půl, v neděli potom dopoledne pojede jednou za sedm a půl minuty namísto obvyklých deseti, odpoledne bude interval šestiminutový. Jako alternativu k metru kdysi označil ROPID páteřní tramvajové linky 9, 17 a 22, a tak budou i ty o adventních víkendech jezdit po šesti minutách namísto obvyklých sedmi a půl. Totéž bude platit i pro linky 7 a 11, zatímco všechny další tramvaje budou jezdit po dvanácti minutách namísto čtvrthodin. Zkrátí se rovněž intervaly autobusů 133, 135, 136, 193, 197, 207, 213 a 263.

Každý den si potom budou moci cestující užívat kapacitnější tramvajové linky 25, která bude jezdit ve dvouvozových soupravách. Autobusy číslo 125 a 217 potom budou denně jezdit kloubové namísto jednoduchých.